Halkla İlişkiler Kursu

Halkla İlişkiler Kursu

  • Çağrı Merkezi
    444 33 07
  • Whatsapp
    (530) 304 98 98
  • Çözemediğiniz Sorular
    (530) 304 98 98

Kursun Tanımı

 Akademi dünyası HALKLA İLİŞKİLER kursuHAKKINDA

Günümüz koşullarında halkla ilişkiler faaliyetleri şirketlerin başarıya ulaşması için kullandıkları lüks bir araç olmaktan çıkarak bir zorunluluk hâline gelmiştir.Halkla ilişkiler dünyada olduğu gibi ülkemizde de hızla yaygınlık kazanmaktadır. Bu meslekte başarılı olabilmek için önce mesleğinizin anlam önem ve içeriğini doğru şekilde çözümlemelisiniz. Bunun için de farklı halkla ilişkiler tanımlarını incelemeli tarihsel süreç içinde halkla ilişkilerin nasıl değişip gelişerek günümüzdeki vazgeçilmez bir meslek hâline geldiğini araştırmalısınız. Sektörde çeşitli şirketlerde yapacağınız örgütlenme analizleri iş yaşamınızda size kolaylık sağlayacaktır. Ayrıca mesleğinizle ilgili etik kuralları incelemenizetik anlayışı gelişmiş bir çalışan olarak iş yaşamınızda saygı görmenizi sağlayacaktır.

 

 

Kursun Kazanımları

BU EĞİTİM SİZE NE KATACAK?

Uluslararası halkla ilişkiler kuram ve kurallarına uygun olarak halkla ilişkiler kavramını araştırabileceksiniz.Uluslararası halkla ilişkiler kuram ve kurallarına uygun olarak halkla ilişkilerle ilgili tarihsel bilince sahip olabileceksiniz. Uluslararası halkla ilişkiler kuram ve kurallarına uygun olarak halkla ilişkilerin organizasyon yapısını analiz edebileceksiniz.Meslek etiğini analiz edebileceksiniz. Halkla ilişkiler faaliyetlerini yürütürken etik ilkelere uygun davranabileceksiniz.

İŞ OLANAKLARI

Halkla ilişkiler ve tanıtım elemanı özel kurum ve kuruluşlarda görev yapabilirler. Özellikle özel sektörde hemen hemen tüm büyük şirketlerin halkla ilişkiler birimi vardır. Kendisini iyi yetiştirmiş ve en az bir yabancı dili iyi derecede bilen bir “Halkla İlişkiler ve Tanıtım Elemanı” geniş iş olanaklarına sahiptir.

 

Belgelendirme

Akademi Dünyası Eğitim Merkezinde kursiyerlerin Milli Eğitim Müdürlüğü temsilcileri gözetiminde yapılacak olan sertifika sınavına katılan ve kursiyerler 100 puan üzerinden 45 puan ve üzeri puanlar aldığında başarılı olarak sayılır ve hazırlanan sertifikalar Milli Eğitim Müdürlüğünce onaylandıktan sonra kursiyerlere teslim edilir.

 

Yorum Yapın

 
 

Çağrı Merkezi
444 33 07

Whatsapp
(530) 304 98 98

Çözemediğiniz Sorular
(530) 304 98 98

Detaylı Bilgi İçin Lütfen Formu Doldurunuz

Çağrı merkezimiz 24 saat içinde size geri dönüş sağlayacaktır.

 
 
 
 
 

Anlaşma Ortaklarımız